Jak 6-krotnie przyspieszyć montaż instalacji? Tak działa osadzak gazowy!

Jeśli mocujesz w betonie lub stali, zobacz jak usprawnisz pracę.

osadzak gazowy Rawlplug
pistolet do gwoździ nawet 6 krotnie szybsza praca
zestaw z walizką osadzak gazowy Rawlplug

Ostatnio w ramach dnia otwartego w naszej hurtowni w Sochaczewie instalatorzy mieli okazję przetestować osadzak gazowy firmy Rawlplug, czyli krótko mówiąc pistolet do gwoździ. Zainteresowanie naszym dniem otwartym było duże, co przełożyło się na sprzedaż osadzaków i akcesoriów towarzyszących w niedługim czasie po spotkaniu. Samo urządzenie jest już kilka lat na polskim rynku, ale niedawno przeszło lifting i dlatego chcemy je bliżej Wam przedstawić.

O parametrach technicznych napiszemy jeszcze poniżej, ale należy na początku zadać sobie jedno pytanie. Czemu ten produkt ma być pomocny dla ekip instalatorskich zarówno przy pracach hydraulicznych, jak i elektrycznych? Dlaczego instalator miałby płacić ponad 3.000 zł za taki osadzak gazowy? Na pewno zalet znajdziemy dużo, ale najważniejsze z nich znajdziecie poniżej.

Jakie zalety ma osadzak gazowy w codziennej pracy?

 • odzyskanie czasu – znaczące przyspieszenie pracy przy montażu uchwytów, zarówno kablowych, jak i na rury, 2 minuty – 200 zamocowań
 • praca na pełnych podłożach – niezależnie czy mamy do czynienia z betonem czy stalą osadzak gazowy bez problemu poradzi sobie na każdym z tych podłoży
 • łatwość użycia sprzętu – nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza do korzystania z niego,
 • komfort pracy – już nie trzeba mocować się z wierceniem otworów w betonie czy stali, osadzak gazowy przebija się bez problemu,
 • poprawa wydajności pracy – w ciągu tego samego czasu pracy instalator jest w stanie wykonać dużo więcej instalacji niż przy klasycznym wierceniu otworów, około 4 godzin zajmuje montaż 500 gwoździ!
 • duży wybór uchwytów i gwoździ – w zależności czy montujemy rury, wiązki przewodów czy elementy instalacji ppoż, znajdzie się odpowiedni uchwyt montażowy,
 • konstrukcja osadzaka gazowego – jest to jeden z najlżejszych pistoletów na gwoździe na rynku, a udoskonalony rozkład mas w urządzeniu powoduje poprawę komfortu użytkowania,
 • wyższa nośność na wyrywanie – nawet 4-krotnie wyższa niż przy typowych kołkach szybkiego montażu,
 • uniwersalne zastosowanie – niezależnie czy montujesz instalacje na ścianie, suficie czy podłodze osadzak gazowy wszędzie się sprawdzi,
 • łatwa konserwacja urządzenia – szybki demontaż elementów urządzenia pozwala na sprawne wyczyszczenie elementów komory spalania za pomocą zestawu czyszczącego, który można kupić osobno, w zestawie jest wszystko co potrzebne do konserwacji włącznie ze ściereczką i rękawiczkami

Materiał podłoża, kiedy pistolet do gwoździ sprawdzi się najlepiej.

Ze względu na dużą moc dobicia pistolet do gwoździ stosujemy do twardych podłoży. Podłoża miękkie jak cegła, drewno, czy gazobeton nie będą się nadawały do osadzaka ze względu na kruchość i miękkość. Preferowane podłoża podłoża na jakich osadzak może pracować, to:

 • beton C20/25-C50/60,
 • płyta betonowa pełna,
 • beton niezbrojony,
 • beton zbrojony,
 • profil stalowy.

Osadzak gazowy i drużyna akcesoriów.

gwoździe do osadzaka gazowego
taśma do pistoletu na gwoździe
gwoździe do osadzaka gazowego

Wybierając pistolet do gwoździ wchodzimy do całej rodziny akcesoriów, które wykorzystuje się do montażu wszelkich typów instalacji. Korzystając z osadzaka należy kupować akcesoria montażowe przeznaczone do niego ze względu ma siłę uderzenia Do dyspozycji mamy wiele typów uchwytów na rury elektroinstalacyjne, kable i przewody. Dzięki technologii odpornej na uderzenia uchwyty nie pękają w momencie strzału.

Dodatkowo, warto także zwrócić uwagę na uchwyt magnetyczny ma lufę osadzaka. Pozwala on na magnetyczne podtrzymanie elementów stalowych przed i podczas montażu seryjnego, ułatwiając instalację na rusztowaniu lub z utrudnionym dostępem do podłoża. Jest on idealnie dopasowany do lufy osadzaka i bardzo łatwo montuje się poprzez założenie na lufę. Idealnie sprawdzi się on w seryjnym montażu taśmy stalowej lub materiałowej z wykorzystaniem podkładek stalowych.

Gwoździe do stali i betonu oraz tuby gazowe

Podstawą korzystania z osadzka są różnego typu gwoździe dobijane za pomocą wymiennych tub z gazem. Przede wszystkim gaz charakteryzuje się wysoką czystością, dzięki czemu zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń w maszynie oraz wysoką wydajnością, aż do 500 strzałów. Występuje w wersji letniej, pracując w zakresie temperatur od +5 do +35 oraz zimowej działającej w zakresie -8 do +25 stopni Celsjusza.

Gwoździe do betonu w zestawach łączone plastikiem występują w kilkunastu długościach. Balistyczne zakończenie gwoździ sprawia, że montaż staje się jeszcze łatwiejszy, taśma plastikowa zapobiega zniszczeniu produktu w niekorzystnych warunkach pogodowych, a a okrągły łepek zapewnia pewne i trwałe zamocowanie niezależnie od podłoża i rodzaju mocowanego elementu. Występują ąż w siedmiu długościach od 17 mm do 38 mm.

Gwoździe do stali są dodatkowo galwanizowane i występują w trzech długościach od 17 mm do 22 mm.

skonieczni@skonieczni.pl
46 862 95 40
skonieczni24.pl

regał w naszej hurtowni z pistoletem do gwoździ Rawlplug
Uchwyty plastikowe do różnych zastosowań

Pistolet do gwoździ może być używany wraz z wszechstronnymi uchwytami do różnych zastosowań, jak instalacje elektryczne, hydrauliczne wentylacyjne HVAC. Kilka przykładowych uchwytów z opisami poniżej.

osadzak gazowy Rawlplug z nakładką magnetyczną

Uchwyt uniwersalny co opaski zaciskowej do montażu rur, rurek instalacyjnych i kabli. Przeznaczony jest do montażu za pomocą opasek uciskowych, doskonały w miejscach trudno dostępnych do wiercenia. Umożliwia mocowanie wielu opasek zaciskowych aż w 6 płaszczyznach, a wbudowane gniazdo na lufę osadzka gwarantuje łatwe pozycjonowanie i bezpieczny montaż.

Pałąk kablowy pojedynczy lub podwójny przeznaczony do stosowania w przemysłowych i komercyjnych instalacjach elektrycznych. Specjalna konstrukcja pałąka pozwala na wprowadzanie zmian w instalacji w dowolnym momencie jej eksploatacji. Podobnie jak wiele innch uchwytów, wyposażone jest w specjalne gniazdo umożliwiające pracę jedną ręką, np. na stropie.

Plastikowe uchwyty regulowane do rurek i kabli. Dzięki regulowanej średnicy ma możliwość wykonania wielu prac niewielką ilością rozmiarów uchwytów. Tak, jak większość uchwytów z tworzywa uchwyty wyposażone są w specjalne gniazdo umożliwiające nałożenie na lufę osadzaka. Dzięki szerokiej regulacji daje możliwość montażu rur stalowych, miedzianych, PE, PP, PCV oraz innych. Dostępne są 4 w rozmiarach 18, 25, 32 i 42 mm.

uchwyt do opaski zaciskowej do osadzaka gazowego
uchwyt pałąkowy do osadzaka gazowego
uchwyt regulowany do osadzaka gazowego
Uchwyty metalowe do stosowania w instalacjach ppoż oraz taśmy montażowe

Metalowy uchwyt kablowy do instalacji ppoż wykonany ze stali z powłoką ocynku minimum 5 mikronów, dzięki czemu zapewniona jest dobra ochrona przed korozją i wysokie parametry pracy. Uchwyt wyposażony w specjalną wkładkę z tworzywa sztucznego umożliwiającą włożenie do lufy i montaż jedną ręką na stropie. Dostępny jest w średnicach od 6mm aż do 32 mm.

Taśma tekstylna do mocowania kabli i rurek do podłóg. Łatwa do cięcia taśma o szerokim zastosowaniu dla elektryków, hydraulików, instalatorów HVAC czy monterów rur. Dzięki niskiej cenie taśmy możemy szybko i oszczędnie zamocować odpowiedni materiał. Dostarczana w rolce 10 m z możliwością dostosowania do wymaganej długości. Szczególnie sprawdzi się do mocowania rur, peszli do posadzek w instalacjach wodno-kanalizacyjnych i grzewczych.

Perforowana taśma stalowa montażowa w osłonie lub bez. Szczególnie polecana do instalacji podwieszanych dla rur i rurek, PVC i innych. Łatwa w montażu, dostarczana w rolce 10 m.

taśma materiałowa do osadzaka gazowego
Taśma tekstylna

uchwyt kablowy do instalacji ppoż
taśma perforowana do osadzaka gazowego
Taśma montażowa w osłonie

Wrażenia klientów

Podsumowując, osadzak gazowy jest urządzeniem, które doskonale sprawdzi się w przypadku wykonywania instalacji w twardych materiałach, zarówno w branży elektrycznej, hydraulicznej, ppoż, jak i wentylacyjnej. Klienci, którzy kupili ten sprzęt byli zaskoczeni, jak bez użycia wiertarki i pyłu związanego z wierceniem mogą w łatwy sposób montować przewody oraz rury w ścianie, podłodze i suficie.

Jeśli macie więcej pytań, chcielibyście przetestować sprzęt, zapraszamy do naszej hurtowni w Sochaczewie.

Urządzenie również można znaleźć i kupić w naszym sklepie internetowym skonieczni24.pl

Śledź także naszą sekcję Newsy z wpisami blogowymi dotyczącymi testów urządzeń, nowości i artykułów z tematyką elektryki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *